گالری تصاویر
اطلاعیه ها
زعفران ۱۰درصد ارزان شد
تهران- ایرنا - نایب رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: کاهش حجم صادرات، نوسان نرخ ارز، پایین بودن توان خرید مصرف کنندگان موجب کاهش قیمت دو میلیون تومانی زعفران در هر کیلو (نسبت به پارسال) شده است که ۱۰ درصد کاهش قیمت را نشان می دهد.
 ١٥:٥٠ - 1398/03/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
همتی: عملیات بازار باز بانکی نقش مهمی در کنترل تورم خواهد داشت
تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی از مراحل نهایی آماده سازی عملیات بازار باز بانکی خبر داد و گفت: این بازار در کنار تعمیق آن نقش مهمی در اعمال سیاست پولی و کنترل تورم خواهد داشت.
 ١٥:٤٧ - 1398/03/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
فولاد سازان ۳.۴ میلیون تن شمش تولید کردند
رییس جمهوری ترمینال «سلام» فرودگاه امام خمینی (ره) را افتتاح کرد
رییس جمهوری ترمینال «سلام» فرودگاه امام خمینی (ره) را افتتاح کرد
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > 6میلیون ایرانی در بیش از 130 کشور زندگی می کنند.


  چاپ        ارسال به دوست

6میلیون ایرانی در بیش از 130 کشور زندگی می کنند.

زنجان-رئیس دبیرخانه شورای عالی ایرانیان با بیان اینکه  ۶ میلیون ایرانی در بیش از ۱۳۰ کشور زندگی می‌کنند، گفت: فعالیت ایرانیان خارج از کشور در امور خیریه برجسته است.

علی‌اصغر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه استان زنجان به واسطه موقعیت جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی، علمی و مفاخر ارزشمندی که حضور داشته و دارند، می‌تواند در قالب مجموعه برنامه‌هایی، شاهد ارتقای وضعیت و جایگاه بین‌المللی استان باشیم، افزود: دبیرخانه شورای عالی ایرانیان حسب وظیفه قانونی خود در خصوص رسیدگی به وضعیت ایرانیان خارج از کشور اعم از حمایت و صیانت از حقوق ایرانیان و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و سرمایه‌هایی که ایرانیان خارج از کشور فعالیت می‌کنند، امیدواریم در قالب سفرهایی که به استان‌های مختلف داریم، بتوانیم موقعیت‌یابی و جایابی محلی این ظرفیت را هم از نزدیک آشنا شویم.

وی با یادآوری اینکه انتظار ما از مسئولان استان این است که به این موضوع توجه ویژه‌تری داشته باشند، تصریح کرد: فکر می‌کنیم در این مقطع حساس کشور که با مشکلاتی روبه‌رو هستیم، فارغ از بحث مشکلات، استفاده از این ظرفیت یک امر عقلانی و واجب است.

رئیس دبیرخانه شورای عالی ایرانیان با بیان اینکه فعالیت ایرانیان خارج از کشور در امور خیریه بسیار برجسته است، گفت: در همین استان زنجان طبق گزارش‌هایی که دریافت کرده‌ایم، شاهد رقم‌های بالایی در عرصه مدرسه‌سازی، بیمارستان و حوزه سلامت هستیم که این مهم را باید توسعه دهیم.

محمدی ادامه داد: سرمایه‌های بسیار ارزشمندی از ایران در خارج از کشور زندگی می‌کنند که توانسته‌اند بر پایه تلاش و کوششی که داشتند، در واقع موقعیت علمی، اقتصادی، اجتماعی بسیار خوبی را در خارج از کشور به دست بیاورند. معتقدیم آن‌ها بسیار راغب هستند که بتوانند به پیشرفت کشور کمک کنند، این در حالی است که کمی ما باید زمینه را در داخل کشور برای این امر مهیا کنیم.
رئیس دبیرخانه شورای عالی ایرانیان با یادآوری اینکه بین ۵ تا ۶ میلیون ایرانی در بیش از ۱۳۰ کشور زندگی می‌کنند، اظها کرد: خوشبختانه هر جا که ایرانیان زندگی می‌کنند باعث فخر ایران و ایرانی هستند و امیدواریم بتوانیم در ایران وضعیتی را به وجود آوریم که بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.
محمدی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری همواره تاکید داشتند که حمایت از ایرانیان به شکل کامل از سوی دستگاه دیپلماسی و سایر دستگاه‌ها پیگیری شود، افزود: در این راستا ایجاد اجماع و آمادگی فکری برای استفاده از این ظرفیت یک امر زمان‌بر است که به برخی تمهیدات قانونی و نیازمندی‌های اولیه نیاز دارد و سعی می‌کنیم این اقدامات را انجام دهیم.

رئیس دبیرخانه شورای عالی ایرانیان با اشاره به اینکه در قالب کار دیپلماسی عمومی در مورد جامعه ایرانیان خارج از کشور لازم است که نگرانی‌های‌شان را حل کنیم، افزود: بخشی از مشکلات ایرانیان مقیم خارج از کشور به حوزه خدمات کنسولی و یا مسائلی که در آن کشور اقامت دارند، برمی‌گردد. سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌های ما و ... تلاش می‌کنند که حمایت‌های کنسولی و سیاسی را از افرادی که نیازمند این نوع حمایت‌ها هستند، انجام دهند.

محمدی با اشاره به اینکه برای مرتفع شدن این مشکلات، تلاش‌ها باید در دو سطح صورت گیرد که مهم‌ترین موضوع در این زمینه هماهنگی بین دستگاه‌ها است، تصریح کرد: تلاش‌های صورت گرفته نیز در راستای افزایش این هماهنگی‌ها است. سطحی هم که از آن غافل هستیم، سطح افکار عمومی و توجه مردم است. خیلی از ایرانیان مقیم خارج، ارتباطات‌شان با خانواده‌های‌شان در داخل کشور است که هر چقدر بتوانیم این پیوندها را افزایش دهیم به هدف نهایی که افزایش این ارتباطات و رفت و آمدها است، نزدیک‌تر خواهیم شد.
وی ادامه داد: انتظار داریم ارتباطات مردمی این‌بار به کمک ما بیاید و در کنار هماهنگی‌هایی که سایر دستگاه‌ها خواهند داشت بتوانیم هدف مشترک را برای ایجاد این ارتباط بین جمعیت میلیونی ایرانیان در خارج از کشور و داخل کشور فراهم کنیم.
محمدی با تاکید بر اینکه دغدغه و دلسوزی ایرانیان به سرنوشت کشور یک امر محتوم و قطعی است، اظهار کرد: قاعدتا ایرانیان مقیم خارج از کشور، اخبار داخل کشور را هر روز پیگیری می‌کنند و در ظرفیت‌های مختلف می‌توانند به کشور کمک کنند که یکی از این حوزه‌ها، حوزه بیدارسازی شرایط کشور است که این ایرانی‌ها هر جا که هستند به عنوان یک منبع اطلاع‌رسانی و منبع روشن کردن افکار عمومی به شمار می‌روند.
رئیس دبیرخانه شورای عالی ایرانیان با بیان اینکه ما از ظرفیت ایرانیان در حوزه دیپلماسی عمومی باید استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: هر چقدر بتوانیم احساس امید به آینده را هم در داخل و هم در نزد ایرانیان خارج از کشور تقویت کنیم، بی‌تردید این ظرفیت ایرانیان خارج از کشور می‌تواند رسالتی را که بعضا به عهده دستگاه‌های رسمی کشور است، آن‌ها نیز انجام دهند و با فرهیختگی که ایرانیان در خارج از کشور دارند در حوزه‌های مختلف، می‌تواند نیاز امروز کشور را مرتفع کند.


٢٢:٤٤ - 1397/09/17    /    شماره : ٥٤٨٧٨٣    /    تعداد نمایش : ٧٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران