گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > خانه در تهران ۳ درصد ارزان شد


  چاپ        ارسال به دوست

خانه در تهران ۳ درصد ارزان شد

تهران- ایرنا-بر اساس جدیدترین گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی قیمت خانه در تهران نسبت به ماه گذشته سه درصد ارزان شد و به میانگین قیمتی هر متر مربع ۱۳میلیون و ۱۸۷هزار تومان رسید.

این گزارش که به صورت ماهیانه وضعیت بازار مسکن در تهران را به تفکیک مناطق مختلف گزارش می دهد میانگین قیمت مسکن در مردادماه را ۱۳میلیون و۱۸۷هزارتومان اعلام کرده است؛ این درحالی است که این رقم در تیر ماه ۱۳میلیون و ۶۱۵هزارتومان اعلام شده بود.

 بر اساس این گزارش تعداد معاملات در مردادماه امسال ۳هزار و ۳۶۸فقره ثبت شده است؛ این رقم در تیر ماه امسال ۴هزار و۸۹۸فقره بوده است که از افت ۳۱درصدی معاملات مسکن خبر می دهد.

تعداد معاملات ثبت شده مسکن در مرداد ماه امسال به نسبت مرداد سال گذشته کاهش۷۴درصدی را نشان می‌دهد. این آمار نشانه ای از ورود مسکن به دوره رکود است.

در این گزارش قیمت گران ترین منطقه در تهران مثل ماه های گذشته به منطقه یک رسیده است که اکنون روی رقم هر مترمربع ۲۹میلیون و ۲۱۲هزار تومان است.قیمت هر متر مربع خانه در تیرماه در همین منطقه حدود ۳۲میلیون تومان بود که اگرچه رو به کاهش است اما همچنان به عنوان گران ترین منطقه شهر تهران شناخته می شود.

هم چنین بر اساس این گزارش ارزانترین منطقه در مرداد ماه، منطقه ۱۹شهر تهران با میانگین قیمت هر متر ۵میلیون و ۸۰۶هزار و ۱۰۰تومان  است که نسبت به  تیر ماه که متوسط قیمت هر متر مربع در این منطقه ، ۷میلیون و ۱۳۳هزار تومان بوده است، کاهش ۱۸.۶درصدی دارد.

کمترین تعداد معاملات مسکن مربوط به مناطق۹، ۱۹،۲۰،۲۱،۲۲،۱۶و۱۱پایتخت است و روند معاملات مسکن هم چنان در مناطق شمالی شهر همچون منطقه ۱تا ۸ بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده است که نشان می دهد وضعیت رکود معاملات در نیمه شمالی تهران با سرعت کندتری پیش می رود

 


١٢:١٢ - 1398/06/06    /    شماره : ٥٨٥٠٠٥    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران