گالری تصاویر
اطلاعیه ها
فرارسیدن عید نوروز باستانی و سال نو 1397 را پیشاپیش تبریک عرض می نماییم.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوبلین فرارسیدن عیدنوروز باستانی و سال نو 1397 هجری شمسی را به همه فارسی زبانان و هموطنان عزیزبویژه ایرانیان عزیز مقیم ایرلند تبریک عرض نموده و سالی سرشار از سلامتی، موفقیت و شادکامی را برای همگان آرزو می کند.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوبلین فرارسیدن عیدنوروز باستانی و سال نو 1397 هجری شمسی را پیشاپیش تبریک عرض می نماید.
 ٠٠:٢٠ - 1396/12/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
ملاقات رئیس سازمان بهزیستی کشورمان با آقای فینن مک گرات وزیر امور معلولین و بهزیستی ایرلند
ملاقات رئیس سازمان بهزیستی کشورمان با آقای فینن مک گرات وزیر امور معلولین و بهزیستی ایرلند
ملاقات رئیس سازمان بهزیستی کشورمان با آقای فینن مک گرات وزیر امور معلولین و بهزیستی ایرلند
 ١٨:٤٠ - 1396/11/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
پرچم سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایرلند به نشانه همدردی با بازماندگان دریانوردان جانباخته در نفتکش سانچی نیمه افراشته شد.
مشارکت فعال سفارت کشورمان در بازار خیریه بین المللی دوبلین
شماره حسابهای اعلامی جمعیت هلال احمر کشورمان جهت ارسال کمکهای نقدی به آسیب دیدگان زلزله اخیر کشورمان
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
احزاب در ایرلند

احزاب در ایرلند

فینه گیل  Fine Gael،کارگرLabour ،فینافویلFinanna Fail   شین فینSinn Fein ، چهارحزب بزرگ ایرلند می‌باشند.

از سال ۲۰۱۱میلادی تا 2016 دو حزب فینه گیل ( حزب اصلی دولت ) به رهبری آقای انداکنی، نخست وزیر و حزب کارگر ( حزب ائتلافی کوچکتر دولتی) به رهبری خانم جوان بورتن، معاون نخست وزیر و وزیر تامین اجتماعی این کشور، مشترکا دولت ائتلافی ایرلند را اداره می کردند.

حزب فینه گیل که یک حزب راست میانه بشمار می‌رود در انتخابات پارلمانی  سال ۲۰۱۱توانست ۱/۳۶درصد آرای مردمی را بدست آورد؛ دارای ۶۸نماینده در مجلس نمایندگان، ۱۹نماینده ( سناتور ) در مجلس سنا بوده و در جریان انتخابات محلی و نیز پارلمان اروپا ، دارای ۴نماینده در پارلمان اروپا و ۲۳۲نماینده در شوراهای محلی ایرلند می‌باشد.

حزب کارگر دیگر حزب دولتی ایرلند، که معمولا بعنوان حزب کوچکتر در دولت های ائتلافی این کشور با مرکزیت احزاب غالب فینافویل یا فینه گیل، سهیم بوده است، دارای ۳۴نماینده مجلس و ۱۱سناتور بود. این حزب در انتخابات 2013 شکست خورد و در حال حاضر 7 نماینده دارد.

حزب فینافویل به رهبری آقای مایکل مارتین، به لحاظ سابقه بزرگترین حزب سیاسی ایرلند بشمار می‌رود که بیشترین تعداد کابینه های دولتی ایرلند از زمان استقلال این کشور را تشکیل داده است.

این حزب پس از شکست از حزب رقیب ( فینه گیل ) در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۱، بعنوان حزب اصلی مخالف دولت عمل کرده و دارای ۲۰نماینده در پارلمان، ۱۴سناتور، یک نماینده در پارلمان اروپا و ۲۶۶کرسی در شوراهای این کشور بود.این حزب در انتخابات 2016 دارای 43 نماینده در مجلس شد.

حزب شین فین، چهارمین حزب سیاسی ایرلند تحت رهبری آقای جری آدامز که همزمان دومین حزب بزرگ سیاسی در ایرلند شمالی، با ۲۸کرسی از مجموع ۱۰۸کرسی پارلمانی این کشور محسوب می شد، دارای ۱۸نماینده در پارلمان، ۳سناتور و ۱۵۷نماینده در شوراهای شهرهای مختلف این کشور بود.در انتخابات سال 2016 از این حزب 23 نماینده به مجلس راه یافتند.

احزاب دیگر موجود در این کشور از جمله: سبزها، سوسیالیست‌ها، سبزها و حزب کارگران و جنبش اقدام بیکاران، دارای اهمیت کمتری می باشند. مستقل ها در جریان انتخابات اخیر توانستند در سطح قابل توجهی وارد مجلس ایرلند شوند.

پارلمان ایرلند طبق قانون اساسی این کشور، دقیقا پنج سال پس از تشکیل اولین جلسه کاری، منحل شده و انتخابات عمومی پارلمانی بایستی حداکثر ظرف یکماه پس از انحلال پارلمان برگزار شود. بر همین اساس، انتخابات آتی ایرلند در ماه مارس سال ۲۰۱۶میلادی برگزار شد. 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران