گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
سرمایه گذاری

سرمایه گذاری خارجی در ایرلند

 

ایرلند از نظر جذب پروژه های سرمایه گذاری مستقیم خارجی در میان ده کشور نخست اروپا قراردارد.تقریباً 70% از مجموع سرمایه گذاری های انجام شده در ایرلند از سوی شرکت های امریکایی و بیش از 20% از آن از سوی شرکت های اروپایی صورت گرفته است. بر طبق بررسی جدید انجام شده از سوی اتاق بازرگانی آمریکا، ایرلند از نظر جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی امریکا در جهان حائز رتبه نخست می باشد.

بر اساس گزارش سازمان سرمایه گذاری مستقیم خارجی ایرلند موسوم به FDI، میزان سرمایه گذاری خارجی در ایرلند در سه سال منتهی به 2018 از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است. بر اساس گزارش این سازمان، در حال حاضر 1384 کمپانی خارجی در ایرلند فعالیت داشته و بیش از 210 هزار نفر در آنها مشغول بکار می باشند. میزان افزایش درخواست تاسیس شرکت جدید در ایرلند طی سال 2017 رشد چشمگیری داشته و بالغ بر  237 شرکت و موسسه جدید التاسیس در ایرلند شروع به فعالیت نموده اند.

این سازمان مدعی است که اقبال شرکتهای خارجی برای فعالیت در ایرلند قدری بیش از پیش بینی برنامه 5 ساله کشور بوده و این امر موجب کاهش نرخ بیکاری ایرلند به کمتر از 6% شده است که بنوبه خود و در میان کشورهای اروپایی بسیار قابل توجه می باشد.

در گزارش سازمان سرمایه گذاری مستقیم خارجی ایرلند FDIآمده است: بطور حتم موضوع برگزیت و مذاکرات مربوط به آن تاثیر بسزایی بر وضعیت اقتصادی ایرلند خواهد داشت. این سازمان سعی بر آن دارد تا وابستگی های اقتصادی و سنتی ایرلند به بریتانیا را کاهش داده و اصل تنوع بخشی را گسترش دهد. در این چارچوب علاوه بر انجام مذاکرات با سایر کشورهای اروپایی، مذاکراتی با کشورهای چین، هند، کره جنوبی، سنگاپور و استرالیا برای جذب و جلب سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است.

این سازمان اذعان دارد که سیاست تنوع بخشی به جلب سرمایه خارجی امری حساس و زمان بر می باشد و در عین حال اضافه نموده که طی سال 2017 بالغ بر 67% از سرمایه گذاری خارجی در ایرلند از سوی شرکتهای آمریکایی بوده (البته در مقایسه با سال قبل در حدود 5% کاهش داشته است) و 24% از آن نیز از سوی کشورهای اروپایی صورت پذیرفته است. این در حالیست که میزان سرمایه گذاری کشورهای اروپایی در سال قبل از آن 20% و در سال 2016 در حدود 8% بوده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ذیل می توان مراجعه نمود:

https://www.idaireland.com/IDAIreland/media/docs/IDA-Results-2017-Presentation.pdf

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران