گالری تصاویر
اطلاعیه ها
6میلیون ایرانی در بیش از 130 کشور زندگی می کنند.
زنجان-رئیس دبیرخانه شورای عالی ایرانیان با بیان اینکه ۶ میلیون ایرانی در بیش از ۱۳۰ کشور زندگی می‌کنند، گفت: فعالیت ایرانیان خارج از کشور در امور خیریه برجسته است. علی‌اصغر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه استان زنجان به واسطه موقعیت جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی، علمی و مفاخر ارزشمندی که حضور داشته و دارند، می‌تواند در قالب مجموعه برنامه‌هایی، شاهد ارتقای وضعیت و جایگاه بین‌المللی استان باشیم، افزود: دبیرخانه شورای عالی ایرانیان حسب وظیفه قانونی خود در خصوص رسیدگی به وضعیت ایرانیان خارج از کشور اعم از حمایت و صیانت از حقوق ایرانیان و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و سرمایه‌هایی که ایرانیان خارج از کشور فعالیت می‌کنند، امیدواریم در قالب سفرهایی که به استان‌های مختلف داریم، بتوانیم موقعیت‌یابی و جایابی محلی این ظرفیت را هم از نزدیک آشنا شویم.
 ٢٢:٤٤ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
آذربایجانی ها در 120 کشورخارجی حضور دارند.
تبریز- رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور گفت: آذربایجانی‌ها در ۱۲۰ کشور خارجی حضور دارند. به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اصغر محمدی در دیدار با شهردار تبریز اظهار داشت: هدف از سفر به تبریز سنجش زمینه‌های لازم برای استفاده از ظرفیت‌های ایرانیان خارج از کشور برای توسعه این کلانشهر است. وی با اشاره به امواج مهاجرت نیروهای فکری و سرمایه‌ها به خارج از کشور در سالیان مختلف گفت: واقعیت این است که باید نسبت به حضور و فعالیت ایرانیان در کشورهای مختلف به صورت فرصت محور نگاه داشته باشیم. رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور افزود: ارزش افزوده‌ای که ایرانیان در خارج از کشور ایجاد می‌کنند، بسیار بالاست و به همیت دلیل باید با ایجاد زمینه‌های لازم به دنبال جلب و جذب مشارکت آنان در توسعه اقتصادی کشور باشیم.
 ٢٢:٤١ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
مزایای صدور گواهی شغلی برای شاغلان خارج از کشور
اعلام مواضع رسمی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از طریق توئیتر
سفیر ایران استوارنامه خود را تقدیم رئیس‌جمهوری ایرلند کرد
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ایرلند و اتحادیه اروپا در برابر هر گونه نقض برجام مقاومت می کنند.


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مجلس سنای ایرلند در دیدار با آقای کواکبیان:

ایرلند و اتحادیه اروپا در برابر هر گونه نقض برجام مقاومت می کنند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خانه ‌ملت، مصطفی کواکبیان با دنیس اُ داناوان رئیس مجلس سنای ایرلند دیدار و گفت‌وگو کرد.

دنیس اُ داناوان با ابراز خرسندی از سفر به ایران با تاکید بر حمایت قاطع کشورش از توافق برجام گفت: ایرلند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا برابر هرگونه نقض برجام مقاومت می‌کند و کشوری نمی‌تواند به تنهایی از برجام خارج شود.
رئیس مجلس سنای ایرلند تبادل هیات‌های پارلمانی میان مجالس دو کشور را زمینه ساز گسترش تعاملات دوستانه و شناخت هرچه بیشتر میان دو ملت از یکدیگر و ظرفیت های موجود در ایرلند و ایران دانست.

** اتحادیه اروپا مقابل بدعهدی های آمریکا مقاومت کند
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند گفت: از اتحادیه اروپا انتظار می رود مقابل بدعهدی های آمریکا مقاومت کرده و انفعال نداشته باشد.
کواکبیان با اشاره به روند رو به رشد مناسبات میان دو کشور گفت: همواره روابط خوب و مثبتی میان جمهوری اسلامی ایران و ایرلند در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و علمی برقرار است.
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند توسعه ارتباطات پارلمانی را فرصتی برای تحکیم و تقویت مناسبات دوستانه فی‌مابین دانست و گفت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در راستای ارتقاء سطح مناسبات فی‌مابین حمایت می کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش توافق برجام را یک توافق بین‌المللی خواند و افزود: برجام توافقی میان هفت کشور است و آمریکا نمی‌تواند به تنهایی نقض توافق کند.
کواکبیان تصریح کرد: از اتحادیه اروپا انتظار می‌رود مقابل نقض برجام از سوی آمریکا منفعل نباشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان بر بازگشایی هر چه سریع تر سفارت ایرلند در تهران و بهره‌گیری از فرصت‌های پیش روی توسعه ارتباطات در زمینه‌های توریسم، علمی، دانشگاهی و کشاورزی تاکید کرد.


١٣:٢٥ - 1396/07/18    /    شماره : ٤٧٨٨٦٦    /    تعداد نمایش : ٦٤٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران