گالری تصاویر
اطلاعیه ها
6میلیون ایرانی در بیش از 130 کشور زندگی می کنند.
زنجان-رئیس دبیرخانه شورای عالی ایرانیان با بیان اینکه ۶ میلیون ایرانی در بیش از ۱۳۰ کشور زندگی می‌کنند، گفت: فعالیت ایرانیان خارج از کشور در امور خیریه برجسته است. علی‌اصغر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه استان زنجان به واسطه موقعیت جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی، علمی و مفاخر ارزشمندی که حضور داشته و دارند، می‌تواند در قالب مجموعه برنامه‌هایی، شاهد ارتقای وضعیت و جایگاه بین‌المللی استان باشیم، افزود: دبیرخانه شورای عالی ایرانیان حسب وظیفه قانونی خود در خصوص رسیدگی به وضعیت ایرانیان خارج از کشور اعم از حمایت و صیانت از حقوق ایرانیان و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و سرمایه‌هایی که ایرانیان خارج از کشور فعالیت می‌کنند، امیدواریم در قالب سفرهایی که به استان‌های مختلف داریم، بتوانیم موقعیت‌یابی و جایابی محلی این ظرفیت را هم از نزدیک آشنا شویم.
 ٢٢:٤٤ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
آذربایجانی ها در 120 کشورخارجی حضور دارند.
تبریز- رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور گفت: آذربایجانی‌ها در ۱۲۰ کشور خارجی حضور دارند. به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اصغر محمدی در دیدار با شهردار تبریز اظهار داشت: هدف از سفر به تبریز سنجش زمینه‌های لازم برای استفاده از ظرفیت‌های ایرانیان خارج از کشور برای توسعه این کلانشهر است. وی با اشاره به امواج مهاجرت نیروهای فکری و سرمایه‌ها به خارج از کشور در سالیان مختلف گفت: واقعیت این است که باید نسبت به حضور و فعالیت ایرانیان در کشورهای مختلف به صورت فرصت محور نگاه داشته باشیم. رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور افزود: ارزش افزوده‌ای که ایرانیان در خارج از کشور ایجاد می‌کنند، بسیار بالاست و به همیت دلیل باید با ایجاد زمینه‌های لازم به دنبال جلب و جذب مشارکت آنان در توسعه اقتصادی کشور باشیم.
 ٢٢:٤١ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
مزایای صدور گواهی شغلی برای شاغلان خارج از کشور
اعلام مواضع رسمی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از طریق توئیتر
سفیر ایران استوارنامه خود را تقدیم رئیس‌جمهوری ایرلند کرد
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای ایرلندی خود بر روابط پایدار دو کشور تاکید کرد.


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای ایرلندی خود بر روابط پایدار دو کشور تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای ایرلندی خود بر روابط پایدار دو کشور تاکید کرد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری مشترک با دنیس او دونوان رئیس مجلس سنای ایرلند که صبح امروز (سه شنبه، 11 مهرماه) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از سفر رئیس مجلس سنای ایرلند و هیأت همراه به ایران گفت: روباط ایران و ایرلند روابطی پایدار است و این سفر پایه‌های آن را تقویت می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان مذاکرات خوبی در زمینه های مختلف با هیأت پارلمانی ایرلند صورت گرفت، عنوان کرد: در خصوص همکاری های پارلمانی خوشبختانه گروه‌های دوستی پارلمانی فعالی داریم که توسعه همکاری ها را در این زمینه پیگیری کرده و باعث می شوند سطح روابط تو کشور در حوزه های مختلف افزایش یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه مطابق قانون برنامه ششم توسعه کشور اولویت های خود را در جلسه مشترک برای هیأت ایرلندی توضیح دادیم، اظهار داشت: در این رابطه به جذب سرمایه گذاری در حوزه انرژی های نو و پاک و تأمین تجهیزات حوزه های پزشکی و انرژی به معنای نفت و گاز تأکید شد.

دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به این مطلب که امیدواریم تجار ایرانی از ظرفیت های ایجاد شده بهره ببرند، تأکید کرد: این امیدواری را نیز داریم که دوستان ایرلندی نیز در تسهیل روابط بانکی تلاش کنند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در حوزه های همکاری های بین المللی نیز هم نظر بودیم به ویژه بر این مسأله تأکید شد که باید بر توافق بین المللی هسته ای همگی پایبند باشند.

وی در ادامه با اشاره به بخش دیگری از مذکرات خود با رئیس مجلس ایرلند که به مسائل منطقه اختصاص یافت، ابراز داشت: درباره بحران تروریسم در منطقه صحبت کردیم که دو طرف نسبت به این موضوع حساس بودند و هرگونه هرج و مرج طلبی در منطقه محکوم شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت سفر رئیس مجلس سنای ایرلند به کشورمان خاطرنشان ساخت: امیدواریم سطح روابط تجاری، سیاسی و امنیتی افزایش پیدا کند.

رئیس مجلس سنای ایرلند: برجام به نفع اروپا و ایران است/ سفر هیأت اقتصادی ایرلندی به ایران برای افزایش روابط تجاری

دنیس او دونوان رئیس مجلس سنای ایرلند نیز در ادامه این نشست خبری ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، این سفر را نخستین گام در حوزه روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دانست و گفت: ما به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا معتقدیم که توافقنامه برجام باید ادامه پیدا کند.

رئیس مجلس سنای ایرلند در ادامه با بیان اینکه اتحادیه اروپای متحد می تواند باعث ثبات در منطقه خود شود، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز در منطقه نقش پایدارکننده داشته و باعث ایجاد ثابت شده است.

وی در ادامه ضمن تشکر از رئیس جمهوری ایران به خاطر تلاش در حوزه مبارزه با تروریسم اظهار داشت: ایرلند مایل است در حوزه مبارزه با تروریسم با ایران همکاری کند.

او دونوان در ادامه با تأکید بر افزایش سطح مناسبات با ایران بیان کرد: در خصوص صادرات تجهیزات صنایع کشاورزی و دارو و به اشتراک گذاشتن فناوری‌ها همکاری هایی با ایران داریم که آن را افزایش می دهیم و رایزنی برای تجارت نیز صورت دادیم که در همین زمینه هیأتی اقتصادی ماه آینده به ایران سفر می کند که این اقدام را نخستین گام مثبت در حوزه تجاری و اقتصادی میان اتحادیه اروپا و ایران تلقی می کنیم.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از اولویت‌های قانون برنامه ششم توسعه کشور در حوزه محیط زیست و آب که در جلسه مشترک با دکتر لاریجانی تشریح شد، عنوان کرد: اگر می توانستیم آب باران را از ایرلند به ایران صادر می کردیم چرا که در فصولی از سال با بارندگی های زیادی روبرو هستیم لذا اگر امکان آن وجود داشت در این خصوص کمک می کردیم.

رئیس مجلس سنای ایرلند در پایان در پاسخ به سؤالی در خصوص نقش کشورهای اروپایی در پایبندی به توافق برجام خاطرنشان ساخت: دولت ما و اتحادیه اروپا از توافق برجام و اقدامات مثبتی که در این خصوص انجام شد رضایت داشته و اجرای آن را به نفع تمام طرفین می داند لذا ما تمام تلاش دیپلماتیک خود را می کنیم تا این توافق برای ایران و اروپا مثبت باشد./

 


١٣:٤١ - 1396/07/14    /    شماره : ٤٧٨٣٥٥    /    تعداد نمایش : ٥٨٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران