گالری تصاویر
اطلاعیه ها
سالروز ضربت خوردن و شهادت امیر المومنین علی (ع) بر همه مسلمانان تسلیت باد.
انا انزلناه فی لیلة مبارکة انا کنا منذرین فیها یفرق کل امر حکیم؛
 ٢١:١١ - 1398/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
تحریم؛ ابزار بازارسازی برای نفت آمریکا
تهران-ایرنا- آمریکا با تکیه بر تولید نفت‌ غیر‌متعارف خود در تلاش است تا به صادرکننده نفت تبدیل شود بنابراین لازم است تا برای نفت خود بازارهای جدیدی تعریف کند اما از آنجا که تقاضای انرژی جهان رشد چندانی ندارد، با تحریم تولیدکنندگان نفت به دنبال بازارسازی برای نفت خود است.
 ٢١:٢٢ - 1398/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران در کنوانسیون جهانی تنوع زیستی نقش پررنگ تری خواهد داشت
اتصال ریلی چابهاربه مشهد ازبرنامه های وزارت راه است
دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس موزه چستر بیتی دوبلین
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای ایرلندی خود بر روابط پایدار دو کشور تاکید کرد.


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای ایرلندی خود بر روابط پایدار دو کشور تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای ایرلندی خود بر روابط پایدار دو کشور تاکید کرد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری مشترک با دنیس او دونوان رئیس مجلس سنای ایرلند که صبح امروز (سه شنبه، 11 مهرماه) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از سفر رئیس مجلس سنای ایرلند و هیأت همراه به ایران گفت: روباط ایران و ایرلند روابطی پایدار است و این سفر پایه‌های آن را تقویت می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان مذاکرات خوبی در زمینه های مختلف با هیأت پارلمانی ایرلند صورت گرفت، عنوان کرد: در خصوص همکاری های پارلمانی خوشبختانه گروه‌های دوستی پارلمانی فعالی داریم که توسعه همکاری ها را در این زمینه پیگیری کرده و باعث می شوند سطح روابط تو کشور در حوزه های مختلف افزایش یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه مطابق قانون برنامه ششم توسعه کشور اولویت های خود را در جلسه مشترک برای هیأت ایرلندی توضیح دادیم، اظهار داشت: در این رابطه به جذب سرمایه گذاری در حوزه انرژی های نو و پاک و تأمین تجهیزات حوزه های پزشکی و انرژی به معنای نفت و گاز تأکید شد.

دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به این مطلب که امیدواریم تجار ایرانی از ظرفیت های ایجاد شده بهره ببرند، تأکید کرد: این امیدواری را نیز داریم که دوستان ایرلندی نیز در تسهیل روابط بانکی تلاش کنند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در حوزه های همکاری های بین المللی نیز هم نظر بودیم به ویژه بر این مسأله تأکید شد که باید بر توافق بین المللی هسته ای همگی پایبند باشند.

وی در ادامه با اشاره به بخش دیگری از مذکرات خود با رئیس مجلس ایرلند که به مسائل منطقه اختصاص یافت، ابراز داشت: درباره بحران تروریسم در منطقه صحبت کردیم که دو طرف نسبت به این موضوع حساس بودند و هرگونه هرج و مرج طلبی در منطقه محکوم شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت سفر رئیس مجلس سنای ایرلند به کشورمان خاطرنشان ساخت: امیدواریم سطح روابط تجاری، سیاسی و امنیتی افزایش پیدا کند.

رئیس مجلس سنای ایرلند: برجام به نفع اروپا و ایران است/ سفر هیأت اقتصادی ایرلندی به ایران برای افزایش روابط تجاری

دنیس او دونوان رئیس مجلس سنای ایرلند نیز در ادامه این نشست خبری ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، این سفر را نخستین گام در حوزه روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دانست و گفت: ما به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا معتقدیم که توافقنامه برجام باید ادامه پیدا کند.

رئیس مجلس سنای ایرلند در ادامه با بیان اینکه اتحادیه اروپای متحد می تواند باعث ثبات در منطقه خود شود، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز در منطقه نقش پایدارکننده داشته و باعث ایجاد ثابت شده است.

وی در ادامه ضمن تشکر از رئیس جمهوری ایران به خاطر تلاش در حوزه مبارزه با تروریسم اظهار داشت: ایرلند مایل است در حوزه مبارزه با تروریسم با ایران همکاری کند.

او دونوان در ادامه با تأکید بر افزایش سطح مناسبات با ایران بیان کرد: در خصوص صادرات تجهیزات صنایع کشاورزی و دارو و به اشتراک گذاشتن فناوری‌ها همکاری هایی با ایران داریم که آن را افزایش می دهیم و رایزنی برای تجارت نیز صورت دادیم که در همین زمینه هیأتی اقتصادی ماه آینده به ایران سفر می کند که این اقدام را نخستین گام مثبت در حوزه تجاری و اقتصادی میان اتحادیه اروپا و ایران تلقی می کنیم.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از اولویت‌های قانون برنامه ششم توسعه کشور در حوزه محیط زیست و آب که در جلسه مشترک با دکتر لاریجانی تشریح شد، عنوان کرد: اگر می توانستیم آب باران را از ایرلند به ایران صادر می کردیم چرا که در فصولی از سال با بارندگی های زیادی روبرو هستیم لذا اگر امکان آن وجود داشت در این خصوص کمک می کردیم.

رئیس مجلس سنای ایرلند در پایان در پاسخ به سؤالی در خصوص نقش کشورهای اروپایی در پایبندی به توافق برجام خاطرنشان ساخت: دولت ما و اتحادیه اروپا از توافق برجام و اقدامات مثبتی که در این خصوص انجام شد رضایت داشته و اجرای آن را به نفع تمام طرفین می داند لذا ما تمام تلاش دیپلماتیک خود را می کنیم تا این توافق برای ایران و اروپا مثبت باشد./

 


١٣:٤١ - 1396/07/14    /    شماره : ٤٧٨٣٥٥    /    تعداد نمایش : ٦٥٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران