گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری مراسم افطاری به دعوت سفیر جمهوری اسلامی ایران از بزرگان مسلمانان اهل سنت و تشیع، مسیحی کاتولیک و پروتستان در دوبلین.


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم افطاری به دعوت سفیر جمهوری اسلامی ایران از بزرگان مسلمانان اهل سنت و تشیع، مسیحی کاتولیک و پروتستان در دوبلین.

این نشست که ساعاتی قبل از مغرب با گفتگو درباره نیاز امروز مذاهب الهی برای مفاهمه بیشتر و نزدیکی دید گاه ها بیکدیگر آغاز شد با استقبال مهمانان روبرو و پیشنهاداتی برای ادامه اینگونه نشستها مطرح و برخی از راه کار های عملی توسعه مفاهیم مشترک مطرح گردید
در این رابطه پدرDamien McNiece از مدیران ارشد کلیسای کاتولیک ایرلند طرح  گفتگوی میان ادیان و مذاهب و مفاهیم و دیدگاه های مرتبط با آن را در میان صاحبان فکر و برای انتقال آن از طریق نویسندگان و شعرای بزرگ را پیشنهاد نمود.
در ادامه سفرای حاضر و مقامات مذهبی به تبادل نظر در باره موقعیت میان مذاهب و شرایط موجود جهانی و لزوم اجتناب از افراطی گری سخن گفتند.
همچنین در این ارتباط تمامی حاضرین رفتار های رادیکال داعش را از جمله حمله به مساجد مسلمانان در نیوزلند، حملات اخیر به کلیساها در سری لانکا و اماکن مذهبی در لاهور را محکوم دانستند و لزوم ریشه یابی این اقدامات را مورد توجه قرار دادند.
پدرJackson اسقف اعظم کلیسای پروتستان دوبلین و پدرMaNiece از کلیسای کاتولیک از حضور در این گردهمایی اظهار خوشوقتی نمودند و مسولان اهل تسنن مساجد بلانچستان و رئیس شورای صلح‌ و اتحاد مسلمانان ایرلند، آقای شیخ القادری، احمد حسین از مرکز اسلامی دوبلین و همچنین نمایندگان مسلمانان شیعه آقای سراج زیدی حضور افراد گوناگون از مذاهب مختلف را در کنار هم را فرصتی مغتنم شمرده و موجب ایجاد تفاهم بیشتر دانستند.
در این مراسم سفرای کشورهای اسلامی ترکیه، پاکستان، سودان و دیپلماتهای کشورمان حضور داشتند.
مراسم با خواندن نماز مسلمانان شیعه و سنی حاضر ادامه یافت و پس از صرف افطار مهمانان به پایان رسید.


٢٠:٤٩ - 1398/02/20    /    شماره : ٥٧٠٢٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران